• سبد خرید شما خالی است.

  • ورود

تناقضی بنام سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان 

مقدمه

تاریخچه نهادهای مداخله­ گر در بازار به پیش از انقلاب بازمی­ گردد. اولین­بار نهادی با عنوان «مرکز بررسی قیمت ها» در سال ۱۳۵۴ به منظور تعیین، تعدیل و تثبیت قیمت تولیدات داخلی کشور و کالاهای وارداتی و خدمات و انجام بررسی­ ها و تهیه طرح‌های لازم در جهت متعادل ساختن و پیشگیری از افزایش نامتناسب قیمت ­ها تشکیل شد.

به دنبال آن در تیرماه همان سال به منظور تهیه فهرست کالاهایی که مصرف کنندگان یا تولیدکنندگان آن می‌بایست مورد حمایت قرار گیرند صندوق حمایت مصرف کنندگان تشکیل شد و در نهایت در سال ۱۳۵۸ از ادغام مرکز بررسی قیمت ها و صندوق حمایت مصرف کنندگان، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تشکیل و اساسنامه آن به تصویب شورای انقلاب رسید.
در ماده ۶ اساسنامه آن سازمان آمده است:
اهداف سازمان در چهارچوب وظایف و اختیارات خود، حمایت از تولیدات داخلی و افزایش آن و حمایت از مصرف کنندگان در برخورد با نوسانات غیر معمول و همکاری سازمان های ذیربط در تشویق امر صادرات و بازاریابی از طریق تعین و تبدیل و تثبیت و کنترل قیمت تولیدات وخدمات و کالاهای وارداتی داخلی و انجام تحقیقات و بررسی لازم و ارائه طرح های ضروری در جهت متعادل ساختن وارداتی و تولیدی است.
دخالت ها در بازار ممکن است در شرایط غیرعادی نظیر جنگ و یا قحطی های گسترده توجیه پذیر باشد، اما قطعاً در وضعیت باثبات فعلی، همچون مانعی بر سر راه رشد و توسعه بنگاه های تولیدی و کاهش رفاه عموم مردم عمل می نماید. در برخی از کشورهای جهان نیز سازمان هایی برای حمایت از مصرف کنندگان وجود دارد. در دستورالعمل‌های اتحادیه اروپا، مصرف‌ کننده شخصی حقیقی است که به منظور مقاصدی، خارج از داد و ستد عمل می‌نماید. در کشور مالزی، حقوق مصرف‌ کننده به معنی ایجاد توانمندی در مصرف‌کننده برای ساماندهی و احقاق حقوق خود در مقابل تولیدکننده و ارائه دهنده خدمات است. در قانون حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان ایران مصوب ۱۳۸۸ (بند یک ماده یک) نیز مصرف‌ کننده چنین تعریف شده است: «هر شخص حقیقی یا حقوقی که کالا یا خدماتی را خریداری می‌کند، مصرف کننده نامیده می‌شود».

گروه صنعت و مدیریت ایرافا با هدف ارزشمند آموزش، پژوهش و مشاوره از سال ۱۳۷۸ در استان فارس تشکیل گردیده است و مهمترین وظیفه خود را بهسازی و نوسازی مدیریت، توسعه ، ارتقاء و توانمند سازی مدیران ، کارشناسان و کارکنان واحد های تولیدی، خدماتی و بنگاههای تجاری کشور اعم از دولتی و خصوصی قرار داده و علاوه بر آن مسئولیت اجتماعی در تربیت و توانمند سازی دانشجویان و آحاد افراد جامعه از دانشگاه تا بازار کار و از بازار کار تا موفقیت در عرصه کسب و کار را نیز امری مهم و ضروری میداند.

2018-10-20

۰ پاسخ به "تناقضی بنام سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان "

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

  • دفتر مرکزی: شیراز، خیابان هفت تیر کوچه 8
  • تلفن: 32357009 - 071 (20خط)
  • دفتر تهران: بلوار مرزداران، خیابان البرز، البرز 6، پلاک 177
  • ایمیل: info@irafa.com

ایرافا در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق برای گروه صنعت و مدیریت ایرافا محفوظ است!